https://unity3d.com/get-unity/download
2- Unity Hub’ın kurulması
2.1 İndirdiğiniz dosyayı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir ekran açılacak. “I Agree” ‘ye tıklayın.
2.2 Kurulum yeri sorduğunda, size uygun bir yer seçerek (veya varsayılan halinde bırakarak) Install’a tıklayın.
2.3 Kurulum bittiğinde Finish’e basarak kurulumu sonlandırın. Ardından Unity Hub otomatikman açılacaktır.
2.4 Unity Hub ilk açıldığında aşağıdaki gibi bir uyarı gelebilir. Program internete erişmek istediği için buna izin vermeniz gerekmektedir. Allow access’e basın.
3- Unity hesabı oluşturulması
3.1 Unity Hub çalıştığında aşağıdaki gibi bir ekran açılacak. İlk etapta bir Unity Hesabı oluşturmamız gerekiyor. Bunun için, aşağıdaki resimde de gözüken, ekranın sağ üst köşesindeki hesap ikonuna tıklayın.
3.2 Ardından Sign In’e tıklayın
3.3 Aşağıdaki gibi açılan pencerede “create one” ‘a tıklayın.
3.4 Açılan formdaki bilgileri doldurup işaretli checkboxları tıklayı Create Unity ID’ye basın. Oluşturuğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutmayın.
4- Unity’nin kurulması
4.1 Unity Hub kurulduğunda bilgisayarında hiç bir Unity kurulumu olmayacaktır. Unity Hub ilk açıldığında Installs sekmesinde açılacaktır. Buradaki Add butonuna tıklayın.
4.2 Açılan panelde kurulacak Unity versiyonunu seçmemiz gerekiyor. İsmi Unity 2020.2 ile başlayanı seçin ve Next’e basın.
4.3 Açılan yeni panelde hangi modüllerin yüklenmesini istediğimizi seçeceğiz. Listeyi kaydırarak Microsoft Visual Studio Community 2019 ve Documentation’ın seçili olduğundan emin olup Next’e tıklayın
4.4 Visual Studio kurulumu için lisansı checkboxını kabul edin ve Done’a tıklayın
4.5 Kurulum biraz zaman alabilir. Aşağıdaki ekranları göreceksiniz.
4.6 Visual Studio’nun da kurulumu otomatik olarak başlayacak
4.7 Bu işlemler bittikten sonra Visual Studio’nun çalışabilmesi için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekmekte. Kurulum işleminin bittiğinden emin olduktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatın. Hadi Başlayalayalım.

Soysal Medyada Paylaş